Young Nudy – Anyways Albüm İncelemesi

Young Nudy, 2016’da başlattığı Slimeball serisiyle gözleri üstüne çekmeye başladığında Atlanta’da bu korku temalı rap şarkıları yapan genç psikopatın kariyer gidişatı hakkında büyük merak uyanmıştı. Gerek içerik gerek vokal kullanımı anlamında son derece ilgi çekici olmasının yanı sıra vizyon noktasında da önemli bir albümdü Slimeball serisinin ilk projesi. Pi’erre Bourne’un Spotify’da ulaşabileceğiniz en eski beatleri bu albümdedir, Metro Boomin’den aldığı parçalar vardır. İlk albümünde bahisleri bu derece yüksekten açmış bir sanatçının gidişatı da durgun olmadı tabii ki.

 

 

 

 

Zamanla Nudy müziği biraz yumuşadı, içerik anlamında olmasa da müzikal anlamda. Seçtiği beatlerde synth ağırlıklı melodilerden uzaklaştı, kendi soundunu Atlanta sahnesinin melodileriyle harmanlayıp bugünkü formunu oluşturdu. Bugün Young Nudy, hiphop piyasasında en iyi beat seçen sanatçılardan biri olmasını bu senteze borçlu. “Anyways” ise bu sentezin en net şekilde görüldüğü, tabiri caizse “textbook” kabul edilebilecek bir albüm benim gözümde.

 

 

 

 

Albümle aynı adı taşıyan parça benim en büyük keyifle dinlediğim Young Nudy parçaları listesinde başa oynar sanırım. Onun yanında “Cap Dem”, “Deeper Than Rap”, “A Nudy Story” (trap müzikte bugünlerde az rastladığımız storytelling örneklerinden biri) albüme büyük haz katıyor.

 

 

 

 

Lirikal içerik tamamen bir Young Nudy parçasından bekleneceği gibi: Ölüm, madde kullanımı, seks, cinayetler… Seveni & sevmeyeni vardır ama bu konuda saygıyı hak ediyor. Trap sahnesine çıktığı 2016 yılından beri soyduktan sonra öldürmek istediği insanları, kendisiyle parası için birlikte olan kadınları, Remy Martin içerken yan koltukta duran M10’unu anlatmaktan yorulmadı arkadaş. “Abi beatler, flowlar tamam da, sen bu adamda gerçekten ne buluyorsun?” diye soracak olanlara cevabım budur. Ben bu istikrara tavım. Her yeni albümünde acaba kimleri keyifle doğradı, acaba yine kimlere rahatsızlık verdi diye heyecanlanıyorum. Ben de böyleyim. Yapacak bir şey yok.

 

 

 

 

Puan: 6.5/10

Favori Şarkılar: Anyways (kesinlikle dinlenmeli), Do It With The…, A Nudy Story

Yazı oluşturuldu 4

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön