Chat GPT: Kim Bu AI?

Teknoloji enteresan bir hal almaya başladı. OpenAI’ın geçen hafta piyasaya sürdüğü Chat GPT de bunun en güncel örneklerinden birisi. Henüz denememiş olanlar için Chat GPT yapay zeka temelli bir dil modülü. Böyle yapay zeka deyip geçtiğime bakmayın. Çok yetenekli ve sanatçı ruhu oldukça bir yüksek bir birey gibi kendisi. Belirlediğiniz konuda şiirler veya makaleler yazabiliyor, ne kadar beni çok güldürmese de espri yapabiliyor (Chat GPT: Matematik kitabı neden çok üzgündür? Çünkü bir sürü problemi vardır!), kod yazabiliyor. Bu dediklerimi saniyeler içerisinde yapması da cabası.

 

Chat GPT bu göz kamaştıcı yeteneklerinin yanında birtakım endişeleri de beraberinde getiriyor. Bu uygulamanın teknolojik gelişmenin bir mihenk taşı olacağı yadsınamaz ama insanların aklına başka bir köklü değişimi getirmesi hiç de tesadüf sayılmaz. Bu değişim tabii ki Sanayi Devrimi. Çoğu insan yapay zekaya bağımlı hale gelmekten çekiniyor dahası kendi mesleklerini Sanayi Devrimi’nde olduğu gibi bilgisayarlara karşı kaybetmekten korkuyor. Bu endişeleri her ne kadar haksız bulmasam da büyük değişimler büyük sancılarla gerçekleşir düşüncesi şimdilik daha makul geliyor. İzleyip göreceğiz. Şimdi sizleri Chat GPT’den yazmasını rica ettiğimiz 2022 Dünya Kupası hakkındaki yazımızla baş başa bırakıyorum.

 

2022 Katar Dünya Kupası

2022 Dünya Kupası, futbol tarihinin en büyük ve en prestijli turnuvası olacaktır. Bu turnuva, Katar’da düzenlenecek ve dünyanın farklı bölgelerinden 32 takımın katılımı ile gerçekleşecektir.

2022 Dünya Kupası, ilk kez bir Arap ülkesinde düzenlenecektir. Katar, bu turnuvayı düzenleme hakkını 2010 yılında kazanmıştır ve şimdiye kadar birçok yatırım yaparak turnuvayı düzenlemeye hazırlanmıştır.

2022 Dünya Kupası, futbol tutkunları tarafından büyük bir merakla beklenmektedir. Bu turnuvada, dünyanın en iyi futbol takımları ve oyuncuları bir araya gelecek ve müthiş bir mücadele içinde olacaktır.

Turnuva, ilk olarak bir eleme turundan geçen takımların katılımı ile gerçekleşecektir. Daha sonra, takımlar ayrı ayrı gruplara ayrılarak mücadele edecektir. Gruplarda ilk iki takım yükselme şansına sahipken, diğer takımlar turnuvadan elenmektedir.

 

2022 Dünya Kupası’nda, büyük beklentilerle sahaya çıkacak takımlar arasında Brezilya, Arjantin, Almanya, İspanya, İngiltere gibi efsanevi takımlar yer almaktadır. Ayrıca, bu turnuvada futbol tutkunları tarafından efsanevi oyuncular da sahaya çıkacaktır.

Sonuç olarak, 2022 Dünya Kupası büyük bir merakla beklenmektedir. Bu turnuva, futbol tutkunlarının heyecanla izleyeceği ve unutulmaz anılar bırakacağı bir organizasyon olacaktır.

 

Her ne kadar hiç de fena olmayan bir yazı yazabilse de finali kim kazanır sorusuna cevap vermekten kaçınıyor maalesef. Henüz o kadar akıllı olmadığını söyleyebiliriz ama gerçekten böyle bir teknolojinin varlığı bile insanı hem hayrette bırakıyor hem de heyecanlandırıyor. Bakalım önümüzdeki yıllar bize neler gösterecek.

Yazı oluşturuldu 2

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön